Vindere i Klasselotteriets gratis konkurrencer
ET KÆMPESTORT TILLYKKE TIL ALLE KONKURRENCEVINDERNE

Vi glæder os altid til at finde nye heldige vindere af vores konkurrencer, som du løbende kan deltage i her på www.klasselotteriet.dk.

Hver måned har vi en fest med at belønne nye vindere med alt fra rejsegavekort og lækre smartphones til luksus weekendophold – og vi fejrer alle vinderne her på siden med stående klapsalver og fanfarer!

 KONKURRENCEVINDERE 2018

03. DECEMBER 2018
Vinderne af julekalenderens pre-konkurrence – 60 x biograftur for 2 er:

Knud Rasmussen
Anne-Grethe Schlunsen
Annette Olsen
Arne Andersen
Jens Bak Nielsen
Søren Jensen
Bent Rasmussen
Berit Arnsing
René Birkbak
Bjarne Olsen
Bettina Hansen
Vagn Burmeister
Carsten Skou
Ditte Andersen
Edvard Amby
Martin Larsen
Erik Lykke
Eva Marckmann
Finn Sørensen
Per Jensen
Orla Olesen
Henning Hadenfeldt
Henrik Hassan
Jørgen Rasmussen
Jonna Nielsen
Jørgen Kirkebæk
Julie Thoboe
Kirsten Larsen
Karin Sørensen
Keld Nilsson
Ken Heding
Kenneth Mortensen
Krista Riis
Lars Pedersen
Lars Hansen
Lars Lillie
Lars-H Nielsen
John Madsen
Jette Lyhne-Kjærbye
Mads Ringgaard
Marianne Christiansen
Alice Jensen
Mette Kusch
M Knudsen
Ole Finnerup
Ole Hansen
Peter Nørgaard
Rigmor Kønig
Rikke Skovhaug
Rudolf Kardel
Ruth Klug
Solveig Christensen
Birthe Steensgaard
Svend Kristensen
Aase Dahl
Tine Jensen
Tommy Hansen
Ulla Christensen
Niels Kjær
Susanne Vik

23. NOVEMBER 2018
Vinderne af en Juleshoppingtur for 2 inkl. 5.000 kr. i kontanter til en samlet værdi af 10.000 kr. pr. stk er:

Anne, Nobel, Skibby
Erling, Sonne, Kongens Lyngby

24. OKTOBER 2018
Vinderne af 5 x 5.000 kr. i kontanter til en værdi af 5.000 kr. pr. stk er:

Birgitt Jensen, Værløse
Hans Højlund, København N
Erik Sørensen, Sydals
Per Hallberg, Hornbæk
Ingrid Hansen, Roskilde

16. OKTOBER 2018
Lykkenummer-vindere af rejsegavekort fra FDM-Travel til en værdi af 15.000 kr. pr. stk. er:

Pia Rosendahl, Esbjerg V
Bjørn Meier, København NV
Peter Enggaard, Tistrup

16. OKTOBER 2018
Lykkenummer-vindere af Millionpakken i 6 måneder til en værdi af 1.140 kr. pr. stk. er:

May-Britt Emborg, Lynge
Lis Krabbe, Charlottenlund
Steen Lyck, Kongens Lyngby
Flemming Wolff, Kastrup
Anette Mikkelsen, Stenløse
Helen Nielsen, Maribo
Birgit Olsen, Odense C
Ane Westfall, Herning
Erik Sørensen, Ringe
Lene Hørvid, Hedehusene
Janni Gram, Skovlunde
Annette Bolt, Valby
Bjarne Christensen, Hedensted
Lizzi Nielsen, Lundby
John Jensen, Læsø
Poul Erik Lorenzen, Tønder
Bent Ager, Gråsten
Jens-Erik Heje, Veksø Sjælland
Tage Larsen, Kastrup
Henrik Svendsen, Dragør
Lasse Tetzschner, Viborg
Kim Knudsen, Vejle
Stina Kisum-Fevre, Stege
Sten Møller Andersen, Højby
Dorte Gregersen, Odense M
Morten Kling, Viby J
Dennis Schwartz Fog, Nykøbing Sj.
Kurt Christensen, Karup J
Alexandra Brandi, Løgumkloster
Jens Peder Pedersen,  Holstebro
Karl Kristensen, Brønderslev
Elvira Otto, Faxe Ladeplads
Dorte Andersen, Odense SV
Helle Madsen, Holstebro
Mohammad Zabair, Hillerød
Pia Edna Hansen, Hirtshals
Birthe Lyngholm, Storvorde
Henrik Christensen, Herning
Karsten Johansen, Rødby
Jesper Andersen, Vejle

16. OKTOBER 2018
Lykkenummer-vindere af biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:

Jørgen Reinelt, Greve
Lotte Wulff, København S
Nina Hougaard, Hvidovre
Peter Torp, Frederiksberg
John Lorentsen, Herning
Lis Dalgaard, Herlev
Johannes Pedersen, Roskilde
Lone Lykke Vestergaard, Havdrup
Vibeke Brøndum, Hornsyld
John Plambech, Slagelse
Henning Nielsen, Nykøbing F
Benny Therkildsen, Skanderborg
Conni Dullweber, Kibæk
Zeleste Jalalzai, Vejle
Betina Friis, Tureby
Inge Lise Jensen, Haslev
Zita Zviedre, Odense V
Anders Christian Nielsen, Hobro
Stine Thorsø, Højslev
Flemming Rask, Ørbæk
Pia Lykke Nielsen, Kongens Lyngby
Knud Hansen, Esbjerg N
Hanne Andersen, Klarup
Karen Pedersen, Storvorde
Jytte Aagaard, Odder
Arne Petersen, København NV
Theis Christoffersen, Odense C
Brian Gorski, Espergærde
Marianne Zar Bach, Varde
Anders Nielsen, Broager
Hannah Skøtt, Bramming
Henrik Hansen, Tårs
Lise-Lotte Kristensen, Hundested
Jacob Peter Ørum, København Ø
Casper Larsen, Munkebo
Anders Buhl, København N
Lisbeth Fromsejer Plagborg, Silkeborg
Jørgen Ingemann Hansen, Roskilde
Kjeld Nielsen, Agerskov
Lisbet Nikolajsen, Vodskov
Verner Nørgaard, Bjert
Rita Lisbeth Cook, København NV
Jacob Johansen, Faaborg
Henrik Trudslev Jacobsen, Hobro
John Tegner, Køge
Jørgen Peder Jensen, Vissenbjerg
Lars Klingbech, Nørresundby
Jørgen P. Paulsen, Rødekro
Bent u.p. Brandsborg, Esbjerg N
Johs. Kristensen, Ringkøbing

21. SEPTEMBER 2018
Vinderne af 5 x Smartbox: Idyllisk weekend & middag for 2 til en værdi af 1.399 kr. pr. stk er:

Jesper Larsen, Jystrup
Jytte Schjødt, Hillerød
Margit Enevoldsen, Middelfart
Jette Andersen, Roskilde
Marianne Nielsen, Odense C

23. AUGUST 2018
Vinderne af 5 x 5.000 kr. i kontanter til en værdi af 5.000 kr. pr. stk er:

Solveig Petersen, Kolding
Jørgen H. Laursen, København V
Jette Larsen, Galten
Inge Jensen, Humlebæk
Susanne Møller, Slagelse

24. JULI 2018
Vinderne af 20 x Smartbox: Sport og Fun til en værdi af 499 kr. pr. stk er:

Maria Thorn, Albertslund
Lisbet Thorlak, Helsingør 
Jens Joergen Pedersen, Fur
Linda Pasbjerg, Nakskov
Anna Marie Larsen, Horsens 
Bettina Kristiansen, Randers NV
Kim Kristensen, Fredericia
Michael Jakobsen, Odense S 
Michelle Helmundt, Hvidovre
Jacoba Hansen, Birkerød
Bo Guhle, Helsingør
Anders Frøkjær, Aalborg
Martin Clausen, Odense C
Tonny Ib Andersen, Frederiksberg C
Jørn Rasmussen, Hasle
Jørn Damm, Suldrup
Maja Nielsen, Nysted
Peter Hummel, Vejle
Annelise Larsen, Odense SØ
Michael Castenschiold, København S

21. JUNI 2018
Vinderne af 3 x gavekort fra Novasol Ferieboliger til en værdi af 10.000 kr. pr. stk er:

Lars Vandrup, Valby
Helen Madsen, Ringsted
Annie Pape, Silkeborg

23. MAJ 2018
Vinderne af 10 x Smartbox: Hotel og Wellnessophold til en værdi af 1.599 kr. pr. stk er:

Henning Mikkelsen, Randers SØ
Annette Eiberg, Vordingborg
Knud Larsen, Rødding
Niels Bjerre, Esbjerg
Annie Rønning, Hvidovre
Karen Sørensen, Maribo
Patrick Groen, Svendborg
Theodoros Karipidis, Storvorde
Inge Olga Ibsen, Odense N
Jan Andersen, Nyborg

15. MAJ 2018
Lykkenummer-vindere af rejsegavekort fra FDM-Travel til en værdi af 25.000 kr. pr. stk. er:

Jens Hemmingsen, Holmegaard
Karin Kronborg, Esbjerg N.

15. MAJ 2018
Lykkenummer-vindere af biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:

Ruth Scales, Herlev
Erik Scholz, Tønder 
Leif Nielsen, Haderslev 
Jørgen Rasmussen, Haderslev 
Tina Mølgaard, Skovlunde 
Gert Graabeck, Birkerød 
Kaj Mikkelsen, Borup 
Ann Jensen, Grenaa 
Charlote Hammer, Svendborg 
Birgit Havshøj, Aakirkeby 
Asbjørn Frederiksen, Fredericia 
Birgitte Rydal, Gadstrup 
Liselotte Laursen, Gedved 
Hanne Andersen, Hvidovre 
Bjarne Nielsen, Dronninglund 
Karen Feddersen, Fanø 
Jan Nielsen, Lemvig 
Annie Skytte, Tommerup 
Eiliff Clausen, Ballerup 
Eva Olesen, Tjele 
Torben Konggaard, Vanløse 
Lone Ramsøe, Melby 
Hans Lundsgaard, Greve 
Annette Asbæk, Taastrup 
Per Werner, Frederikssund

15. MAJ 2018
Lykkenummer-vindere af gavekort til Hjem-IS til en værdi af 299 kr. pr. stk. er:

Bent Smidt, Horsens
Niels Baadsgaard, Roslev
Henny Kromann, Åbyhøj
Poul Smith, Kastrup
Carl Møller, Frederikshavn
Ulla Skytte, Rødovre
Bo Sørensen, Nordborg
Tove Eskesen, Silkeborg
Bjarne Pedersen, Hobro
Karina Kristoffersen, Charlottenlund
Alice Nielsen, Vig
Henning Madsen, Køge
Rudy Mertner, Herning
Pia Thustrup, København Ø
Finn Andersen, Børkop
Hans Fylking, Næstved
Lisbet Harder, Ulfborg
Hanne Christensen, Støvring
Hanne Højer, Fredensborg
Hanne Frihauge, Sæby
Kaj Sørensen, Herning
Linda Johansen, Faxe
Lonny Nielsen, Otterup
Agnete Olin, Ringsted
Mette Christiansen, Knebel

15. MAJ 2018
Lykkenummer-vindere af Smartbox: Middag for 2 til en værdi af 499 kr. pr. stk. er:

Tove Jeggesen, Kruså
Lone Slot, Silkeborg
Tülay Okumus, Hvidovre
Madsen Brun, Frederiksværk
Erik Sørensen, Gråsten
Lonnie Ibh, Kolding
Solveig Skov, Nordborg
Jørgen Krøigård, Odense N
Hanne Pedersen, Køge
Poul Hansen, Lintrup
Irma Schmidt, Kolding
Helle Larsen, Hirtshals
Ann Poulsen, Herning
Rene Mardov, Roskilde
Hansen Juul, Horsens
Bruno Hansen, Birkerød
Connie Caspersen, Randers C
Hanne Schimmell, København NV
Jesper Helledie, Aalborg
Floyd Hansen, Gudhjem
Ulla Rasmussen, Søndersø
Michael Jakobsen, Odense S
Per Knudtoft, Egå
Peder Søgaard, Videbæk
Nielsen Lundbeck, København Ø


20. APRIL 2018
Vinderne af 5 x Smartbox: 3 dages kroferie & middag til en værdi af 1.799 kr. pr. stk er
Hans Joensen, Hillerød
Jenny Ketelsen, Bylderup Bov
Hanne Haurum, Bogense
Erik Bachmann, Randers
Kate Madsen, Skævinge
           
20. MARTS 2018
Vinderne af Easter Giftbox fra Summerbird til en værdi af 2.095 kr. pr. stk. er:

Karsten Gammeltoft, Randers NV.
Inge Zacho, Beder
Rikke Mauritzen, Hasle
Maja Dyrkjær, København S.
Gitte Frederiksen, Frederikshavn

13. MARTS 2018
Lykkenummer-vinderen af en iPhone X til en værdi af 10.249 kr. er:
Merete Meisel, Valby

13. MARTS 2018
Lykkenummer-vinderne af 2 x biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:

Kim Andersen, Videbæk
Winnie Mogensen, Søborg
Inge Hansen, Vissenbjerg
Jane Friis, Ikast
Gitte Hansen, Otterup
Kim Kennedy, Orø
Yrsa Pedersen, Holsted
Anitta Høholt, Bindslev
Jess Christensen, Aalborg SØ
Birgit Rasmussen, Køge
Hans Olsen, Højer
Karla Hansen, Aarhus N
Ann-Dorrit Goos, Slangerup
Alice Nielsen, Hjørring
Ole Toft, Støvring 
Anne Lise Kjærstad, Taastrup
Cecilie Sørensen, Frederiksværk
Jens Kristensen, Hadsten
Rita Alexandersen, Hinnerup
Søren Mølborg, Odense NV
Kristel Gunnarsson, København NV
Lena Rasmussen, Maribo
Birthe Dannesbo, Odense
Poul Mølmann, Rødovre
Lars Andersen, Odense N
Maria Nielsen, Kongens Lyngby
Lars Larsen, Kolding
Denis Hamulic, Brøndby Strand 
Bent Østermølle, Skagen
Hanne Frøslev, Nykøbing M
Ivy Asare, Hillerød
Brian Wilding, Brædstrup
Lykke Larsen, Viby Sjælland
Erik Pedersen, Ringsted
Anna Madsen, Viborg
Martin Martinsen, Haderslev
Alice Grønning, Aalborg
Mads Kristiansen, Horsens
Lise Rasmussen, Jyllinge
Karen Møller, Kalundborg
Ole Laursen, Køge
Randi Andersen, Kastrup
Finn Ferdrup, Køge
Per Lindner, Fredericia
Jan Jensen, Nivå
Djon Hansen-Solevad, Nykøbing F.
Finn Christensen, Sæby
Eva Sunesen, Esbjerg V
Knud Tind, Silkeborg
Helene Hauberg, Vejle

20. FEBRUAR 2018
Vinderne af 5 x Smartbox: Hotel og Wellnessophold til en værdi af 1.599 kr. pr. stk er:
Brian Bach, Haslev
Solgerd Jensen, Marslev
Vibeke petersen, birkerød
Pia  Kristensen, Bolderslev 
Henry Nielsen, Nørresundby
23. JANUAR 2018
Vinderne af 5.000 kr. i kontanter til en værdi af 5.000 kr. pr. stk er:
Arne Bruun, Frederiksberg
Kai Hansen, Frøstrup 
Kurt Nielsen, Svendborg
Grethe Hansen, Gedved
Tine Søndergaard, København ø
Niels Petersen, Holstebro
Eva Secher, Rønde
Ib Kudahl, København S
Lena Morsing-Søgaard, Thisted
Ole Nielsen, Kr. Hyllinge


KONKURRENCEVINDERE 2017

29. DECEMBER 2017
Vinderen af julekalenderens hovedpræmie – et rejsegavekort til FDM-travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Knud Christensen, Lundby

28. DECEMBER 2017
Vinderne af julekalenderens rejsegavekort på 10.000 kr. er:
Poul Erik Rasmussen, Kolding
Steen Christensen, Svendborg
Sanne Jacobsen, Kolding
Jytte Egelund, Silkeborg

28. DECEMBER 2017
Vinderne af julekalenderens dagspræmier er:
Ragna Pedersen, Ejstrupholm – Weekend i Sverige, værdi 1.699 kr.
Anette Hansen, Brændstrup – Oplev Danmark, værdi 399 kr.
Gerda Rasmussen, Aalborg – Sport og Fun, Værdi 499 kr.
Merete Emanuel, Valby – Smuk og dejlig, værdi 399 kr.
Jørgen Hansen, Årslev – Tid til forkælelse, værdi 599 kr.
Claus Nielsen, Egå – Middag for 2, værdi 499 kr.
Ronny Kjær, Faaborg – Burger og øl, værdi 399 kr.
Ove Sørensen, Vanløse – God weekend, værdi 699 kr.
Steen Kruuse, Horsens – Hotel og wellness, værdi 1.599 kr.
Flemming Clausen, Faaborg – Super¬man, værdi 399 kr.
Michael Nicolaisen, Glumsø – Tid til forkælelse, værdi 599 kr.
Kim Christoffersen, Lyngby – Middag for 2, værdi 499 kr.
Nicoline Brodersen, Grenaa– Action, værdi 699 kr.
Kurt Smedegaard, Esbjerg N. – Brasserie, værdi 499 kr.
Helle Sørensen, Ulfborg – God weekend, værdi 699 kr.
Betty Larsen, Sdr. Stenderup – 3 dages weekend getaway, værdi 1.699 kr.
Arne Bjerregaard, Lejre – Super¬woman, værdi 399 kr.
Bjarne Fallesen, Greve – Verdens¬køkkenet, værdi 499 kr.
Ejnar Christiansen, København NV. – Tid til forkælelse, værdi 599 kr.
Søren Langelund, Esbjerg V. – Sport og Fun, værdi 499 kr.
Jens Engholm Pedersen, Birkerød – Middag for 2, værdi 499 kr.
Marianne Calderaro, Odense – God weekend, værdi 699 kr.
Kristian Thomsen, Randers – 3 dages kroferie med middag, værdi 1.799 kr.
Britta Borgstrøm, Vanløse – Dig og mig, værdi 399 kr.

21. DECEMBER 2017
Vinderne af Christmas Giftbox fra Summerbird til en værdi af 2096 kr. pr. stk er:
Bente Lilliendal, Odense SV
Majbrith Weber, Rynkeby
Leif Larsen, Tommerup
Gurli Asmussen, Sønderborg
Bill Jakobsen, Frederikshavn
Hansi Madsen, Harpelund
Lise Hækkerup, Frederiksberg C.
Carsten Hansen, Frederiksberg
Bailli Beck, Faaborg
Klaus Pedersen, Hvidovre

1. DECEMBER 2017
Vinderne af Smartbox Søde Fristelser til en værdi af 249 kr. pr. stk er:
Tina Sørensen, Sorring
Brian Nielsen, Esbjerg Ø
Poul Jensen, Esbjerg N
Inge Søndergaard, Jerslev Sjælland
Hanne Kristensen, Aalborg SV
Per Laursen, Herfølge
Bodil Strøm, Esbjerg
Poul Stoumann, Korsør
Hanne Gammelgaard, Sæby
Birgit Heimann, Frederiksberg
Inge Dinesen, Gistrup
Erik Rasmussen, Nyborg
Mia Kjøller, Jyllinge
Rasmus Jakobsen, Hvalsø
Karen Larsen, Svenstrup J
Otto Pedersen, Frederikssund
Kenneth Sørensen, Tranbjerg J
Søren Madsen, Karise
Karen Tønning, Lystrup
Søren Skovhus, Nibe
Kim Nielsen, Slagelse
Sonja Nielsen, Fredericia
Birgitte Kristiansen, Herlev
Ulla Klarskov, Værløse
Hanne Henriksen, København Ø
Lars Sølling, Charlottenlund
Lis Pedersen, Malling
Else-Marie Rønde, Langå
Hans Jørgen Christensen, Struer
Alison Møller, Hvidovre
Birgit Graversgaad, Herning
Poul Erik Poulsen, Hadsund
Annette Eiberg, Vordingborg
Lars Boysen, Aabenraa
Kirsten Winther, Randers NV
Kjeld Winther, Randers SV
Jens Villadsen, Fredericia
Inga Rasmussen, Nørre Alslev
Niels Holstein, Slagelse
Charlotte Cassias, Hørsholm
Jan Christensen, Brøndby
Jonna Søkjær, Albertslund
Elisabeth Lyngholm, Næstved
Line Lynbech, Odense N
Aage Bent Larsen, Risskov
Wolfgang Bley, Skagen
Jørgen Pedersen, Allerød
Helle Andersen, Oksbøl
Musse Chaluppa, Sønderborg
Kirsten Palsbo, Hundested
Lis Brygger, Hillerød
Jytte Hansen, Hillerød
Anne Gunnersen, Egtved
Tina Johansen, Aabenraa
Maria Dam, København K
Niels Engelsted, Give
Jimmy Andersen, Odder
Lis Larsen, Ølstykke
Birger Christensen, Helsinge
Kirsten Nielsen, Skanderborg
Jørgen Hansen, Tranbjerg J
Helle Bjerre, Slagelse
Jytte Skov, Vordingborg
Ann-Britt Hansen, Odense V
Ane Sommerberg, Birkerød
Irene, Nørre Aaby
Henrik Vinter, Ulstrup
Claus Petersen, Slangerup
Frank Pedersen, Aabenraa
Malene Ammentorp, Randers C
Helle Gundorph, Hørsholm
Ina-Marie Berthelsen, Allinge
Thomas Jørgensen, Karup J
Niklas Laursen, Charlottenlund
Jette Linderød, Sønderborg

23. NOVEMBER 2017
Vinderne af rejsegavekort til FDM-travel + 5.000 kr. i kontanter til en værdi af 10.000 kr. pr. stk er:
Frank Johansen, Herning
Torben Pedersen, Klarup

26. OKTOBER 2017
Vinderne af 5.000 kr. i kontanter til en værdi af 5.000 kr. pr. stk er:
Kristian Jakobsen, Køge
Mona Laursen, Vildbjerg
Karen Thostrup, Greve
Marie Jensen, Kolding
Susan Høgholt, Glostrup
Kim Schierff, Odder
Lie Madsen, København N
Liselotte Guul, Arden
Claus Clausen, Holbæk
Torben Gørgens, Næstved

17. OKTOBER 2017
Lykkenummer-vinderen af en iPad til en værdi af 5.199 kr. er:
Annemette Jeppesen, Holte

17. OKTOBER 2017
Lykkenummer-vinderne af 2 x biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:
Christian Pinderup, Tarm
Søren Sørensen, Vejle
Ole Brandt, Vejen
Aske Jacobsen, Broby
Hanne Holm, Silkeborg
Finn Kjær, Bording
Martin Hald, Skælskør
Niels Mannering, Rønne
Bente Pedersem, Slagelse
Anita Sørensen, Esbjerg
Nicklas Eriksen, 
Bitten Pedersen, Silkeborg
Jette Christiansen, Randers NØ
Gunnar Forman, Køge
Hans Brüel-Holler, Græsted
Orla Hansen, Kirke Eskildstrup
Lilian Faxholm, Holbæk
Harald Christensen, Vejen
Anette Frederiksen, Skjern
Jytte Nielsen, Skanderborg
Erik Balle, Roskilde
Poul Hjorth, Varde
Solveig Schmidt, faxe
Tom Winther, Hjørring
Anders Bentzen, Skanderborg
Susanne Christensen, Slagelse
Inge Lise Valdbjørn, Randers NV
Heidi Nørgaard, Kirke Hyllinge
Pia Simonsen, Kirke Hyllinge
Pia Lindinger, Dragør
Carrinna Jensen, Kgs. Lyngby
Ole Falsvig, Hillerød
Katja Lindgaard, Lynge
Anne Munk, Hjortshøj
Jette Madsen, Høng
Gudrun Christensen, Faaborg
Bjarne Andreasen, Thisted
Henrik Larsen, Charlottenlund
Annette Wildenrath, Hellerup
Charlotte Petersen, Lejre
Vibeke Sohne, Haarby
Heidi Rosborg, Lundby
Jb Halle, Vejle Øst
Jens Sand , Spentrup
Hans Peter Petersen, Gram
Eva Shenoy, Kolding
Lillian Ehlers, Skjern
Mathias Jørgensen, København S
Diana Windstrup-Johnsen, Sonnerup
Anette Dandanel, Hvidovre

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinderne af Smartbox: 3 dages kroferie & middag til en værdi af 1.799 kr. pr. stk er:
Birgit Lønskov, Greve 
Bente Jakobsen, Harlev J
Arne Dahl, Aalborg

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinder af 2 Birds fra Architectmade til en værdi af 898 kr. er:
Estrid Mark, Dyssegaard

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinder af Smartbox: Oplev Danmark til en værdi af 399 kr. er:
Ella Juno, Tønder

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinder af Smartbox: Vinsmagning til en værdi af 399 kr. er:
Nicoline Brejner, Hillerød

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinder af Smartbox: Skønhedsbehandling til en værdi af 599 kr. er:
Jan Pedersen, Herlev

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinderne af Smartbox: Sport og fun til en værdi af 499 kr. er:
Jeanet Christensen, Vanløse

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinderne af Smartbox: Smag på Danmark til en værdi af 399 kr. er:
Kim Olin, Hellerup

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinderne af 4 biografbilletter med guf til en værdi af 598 kr. er:
John Petersen, Fredericia

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinder af 2 billetter til Grøn koncert til en værdi af 500 kr. er:
Corinna Wetche, Klemensker

25. AUGUST 2017
Sommerquiz-vinderne af gavekort til Hjem-IS til en værdi af 160 kr. pr. stk. er:
Mette Christiansen, Svendborg
John Frederiksen, Greve
Alex List, Haderslev
Jette Rasmussen, Måløv
Solveig Jensen, Stensved
Anette Jakobsen, Holbæk
Holger Pedersen, Skårup Fyn
Brian Hansen, Gilleleje
Connie Frandsen, Løsning
Eva Merrild, Allerød
Sofie Sandgaard, Rødovre
Kim Frederiksen, Kalundborg
Annette Nielsen, Horsens
Karin Nellemose, Charlottenlund
Lone Toxværd, Ballerup
Inken Frellesen, Holte
Claus Rinum, Albertslund
Carl Børgesen, Vejle
Ulla Herold, Lystrup
Peter Andersen, Bording
Tove Krintel, Vejle Øst
Michelle Buchholtz, Esbjerg
Gitte Høier, København Ø
Verner Nielsen, Hvidovre
Henry Jørgensen, Sønderborg
Anja Ynill , Ølsted
Hugo Christensen , Holsted
Inge Øksenholt , Randers SV
Mia Maiboe , Søborg
Jette Nielsen , Skovlunde
Anni Kleis , Kongens Lyngby
Lone Dam, Knebel
Mogens Mogensen , Aarhus V
Ulla Svendsen , Hjørring
Gitte Jensen , Frederikshavn
Anne-Mette Nørfjand , Bagsværd
Benedikte Majbrink , Solrød Strand
Carl Erik Dam, Hjørring
Anette Duedal , Vejle
Mona Holm , Silkeborg
Rose-Marie Walther , Faaborg
Ruth Hansen , Odense V
Maria Thorn , Albertslund
Frimodt Pedersen , Bording
Birgit Nielsen, Skive
Jan Henriksen, Greve
Ejner Mathiesen, Aarhus N
Christa Møller, Aarhus V
Steen Larsen, Faaborg
Preben Svendsen, Frederikssund
Susanne Nielsen, Aars
Per Nørskov, Thorsø
Doris Mikkelsen, Thisted
Jesper Nielsen, Odense C
Peter Køhlert, Nykøbing F.
Karin Jakobsen, Kastrup
Mogens Højland , Frederikssund
Jeanette Vejlin, Taastrup
Rasmus Petersen, Slagelse
Inge Jørgensen, Horsens
Gerda Pedersen, Haderslev
Helle Hansen, Hillerød
Søren Kjærsgaard, Nørresundby
Torben Endahl, Give
Annelise Rasmussen, Odense C
Poulerik Sørensen, Aalborg SØ
John Petersen, Fredericia
Kurt Christensen , Viborg
Anne Holm , Kalundborg
Jakob Kastrupsen, Lystrup
Mogens Sørensen, Odense C
Ole Sjælland, Nykøbing M
Benny Krogh, Middelfart
Anne Sofie Jensen, Vanløse
Henri Preetzmann, Vildbjerg
Jan Tybjerg, Næstved
Michael Petersen, Slagelse
Katja Jakobsen, Smørum
Karin Vilsbøll, Kalundborg
Annette Nielsson, Søborg
Gertrud Nielsen, Skanderborg
Bent Hansen, Holstebro
Ingrid Poulsen, Randers SØ
Vivi Andersen, København NV
Mona Olesen, Viborg
Ea Johansen, Solrød Strand
Kirsten Trøstrup, Ikast
Morten Henriksen, Thisted
Else Birkmose, Ringkøbing
Annemette Hauritz, Aalborg
Brian Nielsen, Viborg
Philippa Jespersen, København Ø
Lilian Eriksen, Hadsund
Niels Neve, Hjørring
Hanne Kahr, Mørke
Lillian Pedersen, Esbjerg V
Helga Sørensen, Vojens
John Søborg, Odense SV
Bjarne Ploug, Odense S
Paul Pedersen, Kibæk
Jørgen Nielsen, Tune
Dan Richardsen, Ishøj
Regnar Olsen, Helsingør
Line Mørup, Farum
Irina Prinzler, Frederiksværk
Bolette Jensen, Rødovre
Lajal Møller, Ølstykke
Birthe Danvad, Dyssegård
Pia Larsen-Ledet, Silkeborg
Aase Schmidt, Herning
Anne  Madsen, Gudhjem
Niels Andersen, Viborg
Henrik Kiel, Kolding
Michael Holst, København Ø
Susan , København S
Pia Hedegaard, Kokkedal
Verner Grundahl, Herlev
Alice Hansen, Odense SØ
Else Mahler, Kolding
Agnete Vilgaard, Græsted
Hanne Gravesen, Nykøbing M
Birte Grouleff, Randers NV
Jytte Jacobsen, Middelfart
Kenneth Melchert, Dragør
Kaj Albertsen, Svendborg
Helle Wørmer, Hellerup
Inge Herløv, Aarhus V
Isabelle Skaanning, København K
Annette Laustsen, Holstebro
Steffen Skov, Aakirkeby
Kim Hansen, Otterup
Carl Johansen, Tjæreborg
Britta Johansson, Haderslev
Anni Christensen, Esbjerg V
Bruno Christensen, Aarhus N
Willy Jensen, Kastrup
Leif Lund, Silkeborg
Svend-Ove Prderden, Espergærde
Torben Hædersdal, Frederiksværk
Lisy Soll, Sønderborg
Arne Thomsen, Frederikshavn
S. Petersen, Herlufmagle
Per Daugaard, Varde
Kurt Sieben, Værløse
Britta Laustsen, Frederiksberg
Benny Andersen, Rødkærsbro
Peter Hansen, Broby
Melanie Johannesen, Thisted
Anne-Mette Madsen, Lejre
Max Christensen, Slangerup
Elsebeth Vittinghoff, Nibe
Bette Rønnov, Vejby
Else Schack, Kolding
Erling Stefansen, Aulum
Troels Ladefoged, Næstved
Hans Peter Andresen, Bevtoft
Leif Nielsen, Græsted
Anny Clausen, Hemmet
Elisabeth Jensen, Bylderup-Bov
Ole Nielsen, Kongens Lyngby
Solveig Lægteskov, Sønderborg
Berit Lang, Brøndby
Tenna Jespersen, Ølsted
Elin Pedersen, Give
Britta Riis , Hjallerup
Linda Therkildsen, Humlebæk
Dorthe Fellov, Frederikshavn
Louise Rodrigue, Aarhus C
Gerda Dybdahl, Risskov
Poul Larsen, Vissenbjerg
Kirsten Kristensen, Gilleleje
Harry Christensen, Hvidovre
Geert Jacobsen, Greve
Hanne Madsen, Langeskov
Ariann Hansen , Greve
Birte Billund, Egtved
Kathe Kortzau , København Ø
Bente Andersen, Roskilde
Lillian Christensen , Frederiksberg
Henrik Trojaborg, Birkerød
Birthe Christensen, Vordingborg
Jørgen Andersen , Nuussuaq
Lars Kusch, Munkebo
Pierre Sjøner, Skive
Jesper Christensen , Aarhus C
Bo Jensen, Arden
Kurt Jensen, Randers C
Birgitte Guhle, Roskilde
Jonna Kettiell, Gistrup
Bjarne Sørensen, Kolding
Margrethe Fogsgaard, Højbjerg
Jette Færk, Esbjerg V
Ivan Mortensen, Odense C
Michael Toudahl , Vejle
Susanne Madsen, Hillerød
Orla Christensen, Hammel
Lene Mortensen, Guldborg
Poul Jensen, Fredericia
Gitte Sørensen, Odense C
Helle Iversen, Nykøbing F
Ulla Madsen, Herning
Aase Ælmholdt, Kibæk
Hans Storm, Silkeborg
Mikael Hammer, Stenløse
Vibeke Nielsen, Brøndby
Erling Selmann, Greve
Lise Svejdal, Aulum
Lisbeth Hansen, København S
Hans Carlsen, Tjele
Karl Pedersen, Aarhus C
Søren Ager, Allinge
Børge Olsen, Brørup
Poul Nielsen , Nykøbing F
Kirsten Jensen, Gentofte
Karen Meldgaard, Kolding
Orla Mikkelsen, Skovlunde
Peter Witt, Ebeltoft
Carsten , Esbjerg N
Ole Østergaard, Grindsted
Rita Rotbøl, Holstebro
Anne Dyhre, Gørding
Jette Schrøder, Broby
Lars Birkvad, Humlebæk
Per Sørensen, Fredensborg
Marie Jensen, Roskilde
Anni Christensen, Esbjerg V
Bent Hauge, Møldrup
Inge Bjerg, Hillerød
Sussi Jensen, Humlebæk
Caroline Thorsø, Mårslet
Ulla Andsager, Middelfart
Linda Markussen, Vejen
Doris Andersen, Ishøj
Mette Eriksen, Børkop
Hans Storm, Silkeborg
Vivi Simonsen, Korsør
Manfred Schönbucher, Odense N
Tove Christiansen, Mørkøv
Jytte Jørgensen, Holbæk
Christian Andreasen , Frederikshavn
Anna. Pedersen, Nørresundby
Niels Terkelsen, Tarm
Ester Rasmussen, Ebeltoft
Lotte Villadsen, Frederiksværk
Frank Jacobsen, Ballerup
Per Egeberg, Skovlunde
Marianne Jensen, Glostrup
Mette Dencker, Nibe
Franciska Andersen, Virum
Poul Jeppesen, Hadsten
Erling Rasmussen, Herning
Jette Sommer, Ry
Steen Preisler, Brønshøj
Edel Hansen, Frederiksberg
Heidi Madsen, Hjallerup
Anne Sofie Jensen, Vanløse
Merete Louise Østberg, Jyllinge
Jacob Sørensen, Vanløse
Bente Jensen, Holte
Lone Sørensen, Ikast
Rehné Jensen, Sorø
Niels Møller, Rødovre
John Krarup, Sunds
Helle Pedersen, Svendborg
Lis Sauer, København S
Carsten Ring, København NV
Marianne Looft, Rødding
Lisbeth Havn, Rødovre
Jon Hansen, København NV
Henning Pedersen, Kongens Lyngby
Charlotte Petersen, Lejre
Yvonne Holm, Odense M
Hanne Rasmussen, København K
Elsebeth Andersen, Marstal
Robert Bolvinkel , Odense M
Jeanette Hahn, Holbæk
Poul Andersen, Bjerringbro
Mijo Jelic, Søborg
Katja Svendsen, Videbæk
Mogens Toft, Faxe Ladeplads

24. AUGUST 2017
Vinderne af Idyllisk weekend og middag til en værdi af 1.399 kr. er:
Jan Petersen, Holbæk
Per Ønstrup, Silkeborg
Jørgen Thomsen, Skagen
Vivi Petersen, Dragør
Inge Nielsen, Nykøbing Mors

27. JUNI 2017
Vinderne af et Rejsegavekort til FDM-travel til en værdi af 25.000 kr. pr. stk. er:

Stig Eriksen, Ørbæk
Susanne Erlandsen, Farum
Charlotte Pedersen, Skælskør

15. JUNI 2017
Vinder af iPad til en værdi af 5.199 kr. er:
Henning Larsen,  Odense NV
Vinderne af biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:
Georg Fanth, Kastrup
Birger Larsen, Silkeborg
Henrik Hyttel, Glostrup
Svend Åge Mortensen
Berit Schmidt, Glumsø
Bente Johannsen, Aabenraa
Birthe Bjerre, Fredensborg
Lone Lagerbon, Farum
Elsechrestine Andersen
Kirstine Jakobsgaard, Kokkedal
Aden Rovcanin, Aalborg
Knud Thomsen, Odense Nv
Jonas Frandsen, Aalborg
Lone Ægidius, Svendborg
Finn Andersen, Løgstør
Bent Johansson, Søborg
Alf Ingfeldt, Rødekro
Hanne Lykkebo, Aabenraa
Debbie Ohlsson, Bramming
Anne Cathrine Thorsen
Troels Ladefoged, Næstved
Jens Ole Laustsen, Ranum
Mahdi Madani
Majbrit Pedersen  
Tommy Christiansen, Esbjerg
Conny Seidenfaden, Frederiksberg C
Brian Bertelsen, Brønderslev
Helle Wilhelmsen, Padborg
Henrik Dahl, Jyllinge
Jytthe Larsen, Vejle
Per Schøler, Randers Sv
Michael Romanius, Aalborg
Stig Petersen, Tranbjerg J
Inge Lise Hemmingsen, Nørager
Lisbeth Christensen, Sønderborg
Susanne Svendsen, Frederiksberg C
Kim Jensen, Ebeltoft
Nadja Dalgaard, Esbjerg
Trine Rosendal, Vanløse
Karsten Andersen, Støvring
Torben Larsen, Tisvildeleje
Grethe Mundt, Hinnerup
Alice Nielsen, Helsingør
Rita Tams, Risskov
Claus Wibskov, Slangerup
Susanne Poulsen, Nørre Aaby
Doris Jepsen
Leif Horsted, Varde
Jette Mamsen, Helsingør
Christa Møller, Kokkedal

24. APRIL 2017
Vinderne af Idyllisk weekend og middag til en værdi af 1.399 kr. er:
Rafael Quijada, København SV
Bent Jensen, Albertslund
Inger  Martinsen, Nordborg
Hanne Nyenstad, Billund
Arne Pedersen, Vesløs

10. APRIL 2017
Vinderne af 4 billetter til Mastodonternes Pippi forestilling til en værdi af 1.180 kr. er:
Lilian, Brøndby
Liselotte, Glostrup
Jannie, Vanløse
James, Solrød Strand
Eva, Skælskør
Thordis, Brøndby Strand
Louise, Odense V.
Per, Varde
Jytte, Herlev
Charlotte, Valby
Christian, Karise
Birgit, Slagelse
Pia, Aulum
Conni, Holbæk
Heidi, Vejle
Gitte Og Ole, Albertslund
Dan, Præstø
Kenneth, Bagsværd
Kirsten, Roskilde
Conny, Frederiksværk
Flemming, Herning
Anne, Glostrup
Flemming, Skovlunde
Torben, Give
Jane, Bandholm
Michael, Rødby
Lotte, Odense
Henrik, Vejle
Jesper, Holbæk
Janet, Kalundborg
Allan, Aabybro
Gitte, Nørre Aaby
Kim, Vejle
Lillian, Vedbæk
Helle, København S.
Steffen, Virum
Kristian, Havndal
Søren, Nakskov
Minna, Frederikssund
Dorthe, Søborg
Ann, Esbjerg
Flemming, Hvidovre
Bent, Christiansfeld
Lilli, Faxe
Judith, Tappernøje
Bente, København V.
Henri, Struer
Flemming, Holmegaard
Mette, Brøndby
Ulla, Kirke Såby
Henrik, Mern
Aferdita, Rønde
Randi, Aalborg
Aksel, Nykøbing F.
Jess, Dragør
Brian, København V.
Randi, Horsens
Karin, Aalborg Sø.
Irene, Øster Assels
Dorit, Fårvang
Sussie, Frederikssund
Simon, Nyborg

Vinderne af biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:
Søren, Kastrup
Karin, Søborg
Karen Margrethe, Vodskov
Victor, Taastrup
Per, Aalborg Ø.
Britt, Aarhus C.
Gert, Hirtshals
Gitte, Holbæk
Martin, Virum
Lone, København Ø.
Hanna, Frederikshavn
Anette, Hvalsø
Karin, København Ø.
Dan, Birkerød
Flemming, Odense V.
Mille, Holmegaard
Anne Mette, Lundby
Claus, Otterup
Morten, Varde
Finn, Fensmark
Mette, Holbæk
Lene, Jerslev J.
Anne Marie, Videbæk
Michelle, København S.
Bente, Skælskør
Alona, Odder
Nelly, Frederiksberg
Karen, Karup J.
Hans, Regstrup
Jan, Nyborg
Danmark, Aarhus C.
Pernille, Løgumkloster
Grete, Hørve
Jens, Frederikssund
Hanna, Søborg
Sheila, København S.
Camilla, København NV.
Lisbet, Hadsund
Anna, Aarhus C.
Pia, Hørve
Liselotte, Frederikssund
Allan, Middelfart
Henrik, Kastrup
Margaret, Odense M.
Inga, Stenløse
Christian, Stenlille
René, Randers
Thomas, Viborg
Michelle, København S.
Jacob, Århus C.
Frederik, Husum
Laila, Nykøbing F.
Britt, Vordingborg
Mette, Køge
Susanne, Næstved
Alf, København SV.
Gustavo, Brønderslev
Bjarne, Viborg
Emma, Hedensted
Steffen, Kastrup
Thordis, Brøndby Strand
Julie, Støvring
Anne, Svendborg
Hanne, Hellerup
Majbrit, Roskilde
Henrik, Herning
Helle, København Ø.
Kasper, Taastrup
Svend, Ringkøbing
Johnnie, Nakskov
Kurt, Kr. Hyllinge
Bent Ole, Maribo
Helle, Esbjerg N.
Pia, Horsens
Jan, Vejle
Mikael, København K.
Berit, København Ø.
Henrik, Herning
Bitten, Lystrup
Emilia, Grevinge
Marianne, Sindal
Connie, Esbjerg V.
Anna, Kolding
Vicki, Ringkøbing
Ole, Måløv
Lykke, Århus
Marianne, Lemvig
Steen, Storvorde
Rosalina, Gudhjem
Pia, Holbæk
Bettina, Horsens
Jonny, Vissenbjerg
Morten, Thisted
Jeanett, Thisted
Finn, Kolding
Egon, Sæby
Maria, Nykøbing F.
Nathalie, Viborg
Stine, Glostrup
Bente, Odder


28. MARTS 2017
Vinderne af et Rejsegavekort til FDM-travel til en værdi af 25.000 kr. pr. stk. er:
Ole Larsen, Ølstykke
Therese Rosager, Ørnhøj
Emil Nordfalk, Hørsholm


27. MARTS 2017
Lykkenummer-vinderen af en iPhone 7 til en værdi af 6.699 kr. er:
Susanne Repstock, Odense C


27. MARTS 2017
Lykkenummer-vinderne af 2 x biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:

Martin Allerslev, Næstved
Karsten Almlund, Hørsholm
John Andersen, København NV
Tina Andersen, Hvide Sande
Anette Bugtrup, Kolind
Susanne Christensen, Vejen
Paul Christiansen, Næstved
Anna Marie Emborg, Bjerringbro
Gunver Frost, Kastrup
Stina Grønbeck-Steffensen, Esbjerg
Marie Andersen, Skive
Jens Hansen, Frederikshavn
Martin Hebsgaard, Snedsted
Kim Holst, Tommerup
Hans Houmann, Hjørring
Sonja Jensen, Fjenneslev
Bente Jørgensen, Ålsgårde
Karl Jørgensen, Sorø
Sanna Kjær-Hansen, Børkop
Bent Kristensen, Hesselager
Morten Kruse, Ullerslev
Thomas Kvarts, Farum
Anna Lise Larsen, Tommerup
Gunnar Larsen, Aalborg
Else Lindhardt, Odder
Frede Lorensen, Augustenborg
Maria Lundbak, Gilleleje
Ulla Madsen, Herning
Anne-Lisbeth Mikkelsen, Næstved
Peter Mikkelsen, Hovedgård
Flemming Mortensen, Sønderborg
Lisbeth Mortensen, Helsingør
Birger Nielsen, Rønne
Erik Nielsen, Ikast
Martin Nielsen, Esbjerg Ø
Anne-Mette Nørreby, Nordby
Klaus Olesen, Egtved
Carsten Rasmussen, Tønder
Holger Rebien, Bjæverskov
Birgit Reiter, Virum
Hanne Rosing, Vrå
Lone Rothmann, Nørresundby
Tove Rungstrøm, Odense
Birgit Stensgaard, Mårslet
Jacob Svendsen, Galten
Knud Sørensen, Valby
Villy Sørensen, Nørre Åby
Jutta Tybjerg, Odense N
Søren Vesterby, Frederiksberg
Kristian Aagaard, Dragør


28. FEBRUAR 2017
Vinderne af et weekendophold & middag for 2 personer til en værdi af 2.199 kr. pr. stk. er:

Jesper Hansen, København N
Aage Larsen, Glostrup
Erling Petersen, Høng


26. JANUAR 2017
Vinderne af kontantpræmier på hver 5.000 kr. er:

Else Jensen, Nordborg
Keld Høll, Fredericia
Birthe Kristensen, Agerbæk
Steven Jørgensen, Roskilde
Ernst Jacobsen, Haarby
Trine Jensen, Østerbro
Maj-Britt Andersen, Roskilde
Jørgen Sørensen, Hasselager
Anne Grethe Andersen, Odense N
Ole Kreutzfeldt, Tønder


5. JANUAR 2017
Vinderen af julekalenderens hovedpræmie – et rejsegavekort til FDM-travel til en værdi af 25.000 kr. er:
J. Brandenburg, Herning



KONKURRENCEVINDERE 2016
27. DECEMBER 2016
Vinderne af julekalenderens dagspræmier er:
J. Jensen, Hundested – Luksus brunch, værdi 299 kr.
B. Larsen, Løgstør – Biograftur for to, værdi 289 kr.
M. Grønnemose, Langeskov – Biograftur for to, værdi 289 kr.
I. Meno, Birkerød – Smag på Danmark, værdi 399 kr.
J. Ullman, København NV – Hotel & middag, værdi 999 kr.
S. Vind, Skive – Biograftur for to, værdi 289 kr.
A. Pedersen, Aarhus C – Biograftur for to, værdi 289 kr.
C. Gustav Larsen, Thisted – Biograftur for to, værdi 289 kr.
A. Frbo, Herning – Biograftur for to, værdi 289 kr.
K. Thomsen, Hjørring – Cafébesøg for to, værdi 299 kr.
I. Andersen, Odense S – Biograftur for to, værdi 289 kr.
F. Jensen, Korsør – Biograftur for to, værdi 289 kr.
T. Lundorff, Randers NV – Søde fristelser, værdi 249 kr.
S. Erik Mogensen, Silkeborg – Smag på Danmark, værdi 399 kr.
M. Damgaard, Faaborg – Hotel & middag, værdi 999 kr.
R. Engvej, Græsted – Biograftur for to, værdi 289 kr.
L. Jensen, Kongens Lyngby – Biograftur for to, værdi 289 kr.
B. Krems, Valby – Biograftur for to, værdi 289 kr.
L. Pia Nielsen, Silkeborg – Biograftur for to, værdi 289 kr.
J. Peter Henriksen, Kolding – Cafébesøg for to, værdi 299 kr.
K. Andersen, Odder – Biograftur for to, værdi 289 kr.
H. Jørgen Nielsen, Holstebro – Biograftur for to, værdi 289 kr.
E. Hansen, København N – Søde fristelser, værdi 249 kr.
M. Slotved, Brørup – Middag for to, værdi 499 kr.
S. Mortensen, Charlottenlund – Hotel & wellness, værdi 1.599 kr.
L. Pehrson, Svenstrup J – Biograftur for to, værdi 289 kr.
D. Grønning, Sønderborg – Biograftur for to, værdi 289 kr.
N. Åberg, Nakskov – Biograftur for to, værdi 289 kr.
C. Jacobsen, Ringkøbing – Biograftur for to, værdi 289 kr.
B. Randeris, Frederiksberg C – Luksus brunch, værdi 299 kr.
M. Møller, Hørsholm – Biograftur for to, værdi 289 kr.
K. Andersen, Galten – Biograftur for to, værdi 289 kr.
K. Madsen, Næstved – Middag for to, værdi 499 kr.
E. Wohlen, København K – 3 dages kroferie & middag for to, værdi 1.799 kr.


5. DECEMBER 2016
Vinderne af biografbilletter med guf til en værdi af 289 kr. pr. stk. er:
Elsebeth Jensen, Fårup
Jutta Nielsen, Struer
Knud Erik Qvick, Frederikshavn
Bent Jørgensen, Viborg
Preben Nielsen, Holstebro
Hans Peter Nielsen, Nexø
Bodil Strand, Løkken
Lene Faxø, Tureby
Vibeke Rasmussen, Randers NV
Morten Nielsen, Kongens Lyngby
Mogens Goosmann, Kolding
Stine Sjøberg, Aakirkeby
Lisbeth Johnsen, Harlev J
Annegrete Brøner, Hasselager
Jan Klausen, Allingåbro
Erik Balling, Lille Skensved
Lasse Østergaard, Aarhus N
Annette Olsen, Øster Ulslev
Henrik Nielsen, Østbirk
Casper Hauge, Borup
Kirsten Nielsen, Skjern
Tonny Sørensen, Valby
Kim Jørgensen, Vordingborg
Thomas Andersen, Esbjerg
Robert Hjort, Aabenraa
Christian Lindblad, Fredensborg
Jane Madsen, Svenstrup J
Dorthe Hansen, Beder
Sanne Rasmussen, Frederikssund
Ib Rasmussen, Nørre Alslev
Karen Og Peter Tofteby, Kolding
Marianne Jørgensen, Haderslev
Morten Storch, Søborg
Andreea Jokinen, Ørnhøj
Else Sudergaard, Middelfart
Jesper Sørensen, Birkerød
Helge Svend Nielsen, Kokkedal
Michael Agnsgaard, Hillerød
Jeanette Jensen, Hillerød
Alicia Ludvigsen, Aabenraa
Danny Meyer, Munkebo
Iben Sørensen, Lemvig
Erik Høg, Thisted
Biørn Gad-Hansen, Hillerød
Poul Hansen, Glostrup
Hans Jensen, Haslev
Bella Holst, København Ø
Tine B, Taastrup
Jesper Christensen, Sæby
Lis Andersen, Slagelse


24. NOVEMBER 2016
Vinderne af weekendophold til en værdi af 999 kr. pr. stk. er:

Henning Lind, Snekkersten
Viktor Hansen, Esbjerg
Henning Christensen, Nørresundby
Bjarne Keldorff, Greve
Bettina Johansen, Vanløse


24. OKTOBER 2016
Vinderne af middag for 2 til en værdi af 499 kr. pr. stk. er:

Jørgen Bank, Fredericia
Ulla Jakobsen, Frederikssund
Flemming Loessin, Holeby
Ulrik Larsen, Hundested
Grethe Gråbæk, Harlev J
Jens Dünweber, Kokkedal
Helle Larsen, Mern
Charlotte Gjerdrum, Århus N
Per Madsen, Pandrup
Erik Drejer, Randers Nø

24. OKTOBER 2016
Vinderne af rejsegavekort  til FDM-travel til en værdi af 10.000 kr. pr. stk. er:
Adrian Boesen, Eskilstrup
Frede Hansen, Borup
Grethe Wendelboe, Ullerslev


24. OKTOBER 2016
Vinderne af SuperGavekort til en værdi af 250 kr. pr. stk. er:
Tine Bak, Væggerløse
Bente Agerskov, Karlslunde
Jette Andersen, Middelfart
Kaj Andersen, Skødstrup
Karen Helene Andersen, Aarhus C
Lykke Andersen, Farum
Henrik Christensen, Vodskov
Kirsten Christiansen, Middelfart
Vivi Andersen, Rødby
Ingelise Andreasen, Tylstrup
Dan Bachmann, Hørning
Pia Bagge, København S
Karsten Barfoed, Egtved
Ruth Barlyng, Sorø
Frans Bay, Odense SV
Michelle Beauvais, København S
Anders Andersen, Nørresundby
Hanne Berker, Bjerringbro
Arly Bertelsen, Aalborg Øst
Viggo Bertelsen, Thisted
Johanne Birk, Herning
Rasmus Borgqvist, Fredericia
Anne-Marie Bring-Larsen, Stubbekøbing
Per Brøndum, Fredensborg
Lene Burchardt, Skive
A. Bøhm, Birkerød
Jacob Caspersen, Dalmose
Anette Christensen, Ikast
Annelise Christensen, Tim
Hanne Christensen, Søborg
Karina Christensen, Vordingborg
Rene Christensen, Roskilde
Inge Christensen, Kgs. Lyngby
Tinne Christiansen, Glesborg
Annelise Dittrich, Kgs. Lyngby
Aksel Damgaard, Østbirk
Per Damsgaard, Løkken
Per Danielsen, København K
Per Daugaard, Varde
Annelise Dedenroth, Nykøbing Sj
Jakob Ditlevsen, Vejen
Jonna Dohrup, Tranbjerg J
Torben Dybvald, Brøndby Strand
Trine Døssing, Rødovre
Jette Elling, Tjele
John Engelund, Vejle
Alexandar Eriksen, Kgs. Lyngby
Susanne Falk, Fjerritslev
Peter Fibæk, Samsø
Herbert Fick, Fredericia
Susanne Finne, Hasle
Grethe Finsen, Lynge
Bent Fisker, Toftlund
Mick Fossdahl, København S
Vibeke Andersen, Otterup
Kasper Frederiksen, Holmegaard
Kim Frederiksen, Kalundborg
Nina Frederiksen, Dyssegård
Tommy Frederiksen, Aars
Dorte Fritzbøger, Søborg
Birgitte Fuglsang, Hvidovre
Peder Futterup, Øster Assels
Sanne Futtrup, Bagsværd
Rita Fyenbo, Dybvad
Susanne Godtfredsen, Søborg
Carsten Green-Andersen, Blåvand
Jørgen Gregersen, Albertslund
Anne Gylling, Aarhus C
Svend Gønge,
Michael Hadberg, Aabenraa
Morten Halberg, Taastrup
Kirsten Hald, Viborg
David Hamilton, København V
Bjarne Hansen, Kastrup
Dorianne Hansen, Søllested
Inga Schmidt, Vejen
Nancy Hansen, Kongerslev
Simon Hansen, Odense S
Wagn Hansen, Nivå
Kurt Hartvigsen, Horsens
Hilda Hass, Mårslet
Torben Heckmann, Kastrup
Jane Møller, Brønshøj
Malene Henriksen, Kgs. Lyngby
Lise-Lotte Hjermitslev, Hadsten
Amy Holm-Christensen, Kgs. Lyngby
Svend-Aage Holst, Fredericia
Lene Hougaard, Hvidovre
Per Hummer, Køge
Birgit Iversen, Odense NV
Fanny Iversen, Farsø
Henrik Iversen, Glostrup
Ebbe Jakobsen, Randbøl
Natalija Janesa, København S
Christina Jensen, Gedved
Bent Jensen, Hørsholm
Bent Jensen, Odense C
Bente Jensen, Viborg
Bjørn Jensen, Gadbjerg
Finn Jensen, Randers NØ
Gitte Jensen, Frederikshavn
Hanne Jensen, Esbjerg Ø
Hanne Jensen, Tappernøje
Henrik Jensen, Kastrup
Inger Jensen, Taastrup
Liselotte Jensen, Vemb
Vera Jensen, Nykøbing M
Poul Jeppesen, Nykøbing F
Allan Johannesen, Frederiksberg
Flemming Johannsen, Svendborg
Jane Junker, Malling
Karin Jønsson, Frederiksberg
Britta Jørgensen, Ørbæk
Ebbe Jørgensen, Stenlille
Jørgen Jørgensen, Stensved
Naja Kirkeby, Kastrup
Kira Randrup, København K
Birgit Kehlet,
Mogens Kilde, Søndersø
Frands Kjeldsen, Janderup Vestj
Hanne Kjærulff, Hedensted
Lars Klavsen, Kolding
Kaare Klevin, Allerød
M.J. Knudsen, Randers C
Palle Knudsen, Fårup
Jørgen Konggaard, Risskov
Sofie Kragh-Müller, København S
Niels Kring, Børkop
Helene Kristensen, Ørbæk
Karina Kvistgaard, Skibby
Lene Kaarsberg, Lille Skensved
Lisbeth Larsen, Kastrup
Lise-Lotte Larsen, København Ø
Solveig Larsen, Fuglebjerg
Michael Lauritsen, Solbjerg
andreas laursen, Vanløse
Lone Laursen, Horsens
Hans-Ulrich Lefevre, Grindsted
Jørgen Lehmann, Nordborg
Kurt Lehmann, Vejle
Nina Levysohn, Holte
Kim Lillie, Aalborg Øst
Hanne Lind, København N
Pia Lindahl, Herning
Lizzie Lindholm, Karlslunde
Knud Madsen, Hurup Thy
Søren Madsen, Aalborg
Vivi Mortensen, Næstved
Estrid Mark, Dyssegård
Anne Marquardsen, Frederikssund
Dorit Mathisen, Mariager
Annette Matthiasen, Aarhus N
Marie Mertz, Odense C
Elsebeth Mikkelsen, Bjæverskov
Ninna Mikkelsen, Harlev J
John Miller, Charlottenlund
Vincent Miller, Horsens
Birgit Mjelva, Fredensborg
Bettina Philipsen, Greve
Frank Mosegaard, Glostrup
Christian Mossin, Virum
Janet Mouroux, Nærum
Knud Erik Munk, Støvring
Jørgen Møller, Børkop
Per Møller, Tommerup
Bente Nicolaisen, Veflinge
Anne Birgitte Nielsen, Odense SØ
Thomas Nielsen, Horsens
Arne Bo Nielsen, København K
Birgitte Nielsen, Frederiksberg
Birthe Nielsen, Årslev
Claus Nielsen, København Ø
Kurt Nielsen, Vesløs
Finn Nielsen, Skærbæk
Gerda Nielsen, Brovst
Gitte Nielsen, Holstebro
Jan Erik Nielsen, Brønshøj
Kathrine Nielsen, København SV
Leif Nielsen, Vojens
Lone Nielsen, Randers SØ
Susanne Nielsen, Aabenraa
Morten Nielsen, København N
Tove Nielsen, Malling
Ulla Nielsen, Tune
Kim Petersen, Skødstrup
Solvejg Nørrelund, Greve
Alex Olsen, Lille Skensved
Helen Olsen, Nykøbing F.
Lars Olsen, Store Merløse
Sussie Outzen, Hornbæk
Sabrina Pedersen, Nørresundby
Anne Pedersen, Fredericia
Claus Pedersen, Herlev
Esther Pedersen, Kgs. Lyngby
Jens Pedersen, Brabrand
Jesper Pedersen, Albertslund
John Pedersen, Holbæk
Lissi Pedersen, Kerteminde
Majbritt Pedersen, Valby
Per Pedersen, Skive
Poul Erik Pedersen, Kerteminde
Preben Pedersen, Gentofte
Torben Pedersen, Fredericia
Anna-lise Petersen, Lystrup
Snezana Popovic, Herlev
Arne Poulsen, Ringkøbing
Ivan Poulsen, Børkop
John Poulsen, Åbyhøj
Martin Poulsen, København S
Jan Rasch-Andersen, Aakirkeby
Ole Rasmussen, Helsingør
Bendt Rasmussen, Birkerød
Dorte Rasmussen, Ikast
Per Rasmussen, Nørresundby
Gerth Ravn, Rødekro
Rasmus Rendbæk, Hinnerup
Pia Romose, Stenløse
Tommy Rosengreen, Herlev
Pia Rotbøl, Tranbjerg J
Janne Rundberg, Rønde
Tove Rønne, Sorø
Judith Raae, Kalundborg
Kenneth Samson, Birkerød
Sofie Sandgaard, Rødovre
Toni Sandholdt, København S
Tina Schenstrøm, Næstved
Susanne Selsner-Rasmussen, Hillerød
Birgitte Skovgaard, Vallensbæk Strand
Anni Sloth, Grenaa
Tanja Solbakk, Ringsted
Heidi Petersen, Hadsund
Dorthe Tarp, Frederiksberg
Søren Steensen, Snedsted
Lis Strøbech, Dragør
Brian Sørensen, Esbjerg Ø
Teddy Sørensen, Hornsyld
Bo Sørensen, Dragør
John Sørensen, Ballerup
Kim Sørensen, Eskilstrup
Brian Pedersen, Ringsted
Ulla Sørensen, Vrå
Grethe Theilgaard, Odder
Maria Thomsen, Værløse
Jaspar Pedersen, København SV.
Jesper Thorhauge, Silkeborg
Per Jensen, Svendborg
Kirsten Tiedemann, Skødstrup
Esben Trige, Brabrand
Annette Tuxen, Espergærde
Birgitte Vendelbo, København N
Kurt Vittrup, Rødby
Poul Wagner, Vestbjerg
John Werner, Solbjerg
Bente Westh, Nexø
Per Wiegaard, Varde
Kirsten Winkler, Hinnerup
Henny Würtz, Skive
Sten Østergaard, Præstø
Lars Aabenhus, Hvidovre
Kenneth Aagaard, Frederikssund


 10. OKTOBER 2016
Vinderne af 4 billetter til Mastodonternes Shrek forestilling til en værdi af 1.340 kr. er:
Kirsten Bak, Lunderskov
Werner Bräutigam, Hørsholm
Sandra Buchdorff, Brønshøj
Pia Christensen, Nærum
Lisbeth Engelbrechtsen, Greve
Bjørn Friis, København
Jørgen Grabas, Vordingborg
Kirsten Hummelgaard, Frederiksberg
Ulla Kertesz, Kastrup
Karen Knudsen, Måløv
Peter Nielsen, Ringsted
Brian Mørk, Jyllinge
Dorthe Pedersen, København
Marion Pedersen, Espergærde
Majbrit Straarup, Faxe


24. SEPTEMBER 2016
Vinderne af en luksus brunch fra Smartbox til en værdi af 299 kr. er:
Kristian Nørgaard, Nørre Snede
Silja Larsen, Ærøskøbing
Anna Grethe Troelsen, Aalborg
Inger Lise Sørensen, Tilst
Henning Larsen, Vejle

25. AUGUST 2016
Vinderne af et gavekort til Dansk Supermarked til en værdi af 5.000 kr. er:
Lene Larsen, Vallensbæk Strand
Hans Ove Rasmussen, Faaborg
Anne Østergaard, Nordborg
Johnny Finsen, Beder
Anne Olsen, Mariager



 25. JULI 2016
Vinderne af et SuperGavekort til en værdi af 5.000 kr. er:
Vibeke Engstrøm, Kastrup
Lis Kristoffersen, Svendborg
Erik Christensen, Nivå

4. JULI 2016
Lykkenummer-vinderen af en iPhone 6s til en værdi af 6.699 kr. er:
Kenneth Obeling, Vallensbæk 

4. JULI 2016
Lykkenummer-vinderne af et SuperGavekort til en værdi af 500 kr. er:

Ulla Møldrup, Nivå
Inge Haugaard, Vildbjerg
Betina Baagø, Toftlund
Ingrid Ree, Horsens
Hanne Lauridsen, Esbjerg V
Gitte Barker, Aalborg
Anette Jensen, Oure
Anne Nielsen, København S
Inger Bausager, Rødovre
Dorte Kragh, Fanø
Saowanee Buakhao, København V
Dan Hartmann, København S
Steen Gildberg, Holbæk
Lone Larsen, Ringe
Bo Hansen, Frederiksberg C
Bente Rasmussen, Roskilde
Bodil Sørensen, Hvidovre
Anni Eifer, Holte
Leif Nielsen, Horsens
Børge Bertelsen, Roslev

27. JUNI 2016
Vinderen af et rejsegavekort til FDM-travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Nadia Winther, Albertslund

24. MAJ 2016
Vinderne af et luksus weekendophold for 2 personer til en værdi af 5.580 kr. er:

Susanne Olsen, Rødovre
Rolf Eriksen, Gentofte
Nikolaj Ahnstrøm, København Ø

21. APRIL 2016
Vinderne af en iPhone 6s til en værdi af 6.699 kr. er:
Birgit Kristensen, Vejle
Jens Olesen, Aalborg
Birgitte Wang, Aalborg
 
18. APRIL 2016
Vinderen af 2 stk. VIP-billetter til Charlie i PARKEN 2016 (ekstrakonkurrence)
til en værdi af 1.830 kr. er:
Arne Olsen, Korsør

16. APRIL 2016
Vinderne af 2 stk. VIP-billetter til Charlie i PARKEN 2016 til en værdi af 1.830 kr. er:
Gorm Damgaard, Veksø Sjælland
Ivan Hansen, Grindsted
Mariane Drusaa, Aalborg SV
Marianne Lund, Herlev
Tove Helene Jørs, Næstved
Sven Erik Nyman, Sakskøbing
Per Hornbøll, Søborg
Lone Christensen, Målev
Kate Matalon, Søborg
Jørgen Krogh, Nordborg
Anette Duus, Søborg
Per van der Loo, Ishøj
Birgit Gotthardsen, Tønder

29. MARTS 2016
Vinderne af et rejsegavekort til FDM travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Etlar Pedersen, Odense SV
Susanne Jensen, Helsingør
Per Solbakk, Ringsted

1. MARTS 2016
Vinderne af 2 stk. biografbilletter med guf til en værdi af 269 kr. pr. stk. er:
Inge Philipsen, Hillerød
Gerd Prieme, Bagsværd
Annette  Pedersen, Hobro
Poul Christiansen, Mårslet
Pia Ydell, Greve 

25. JANUAR 2016
Vinderne af et gavekort til Dansk Supermarked til en værdi af 5.000 kr. pr. stk. er:
Jannie Bentzen, Aalborg
Annie Sølvstrøm, Vissenbjerg
Susanne Hansen, Søborg
John-Reid Skoralid, Leirvik
Tove Molina, Taastrup
Erik Valsgaard, Rønne
Lars Backe, Frederiksberg
Hans Erik Madsen, Frederikshavn
Jonna Thomsen, Nyborg
Lars Bo Hansen, Svendborg 

KONKURRENCEVINDERE 2015

23. NOVEMBER 2015
Vinderne af en juleshoppingtur for 2 personer til en værdi af 10.000 KR.
+ 5.000 kr. i lommepenge er:
Annette Frandsen, København V.
Lasse Eilenberg, Aarhus N


26. OKTOBER 2015
Vinderne af et luksus weekendophold for 2 personer til en værdi af 5.580 kr. pr. stk. er:
John Wiese, Næstved
Flemming Kjestrup, Taastrup
Grete Clausen, Korsør


14. OKTOBER 2015
Vinderen af et 1/8-lod i 6 måneder og 2 billetter til musicalen Emil fra Lønneberg
til en samlet værdi af 614 kr. er:
Sandra, Søborg


30. SEPTEMBER 2015

Vinderen af en iPhone 6 64 GB til en værdi af 5.799 kr. er:
Claus Rasmussen, Middelfart


30. SEPTEMBER 2015
Vinderne af et SuperGavekort til Gavekortet.dk til en værdi 500 kr. pr. stk. er:
Margit Laursen, Roskilde
Helene Jensen, Risskov
Claus Uggerholt, Hirtshals
Lærke Christensen, Randers C
John Birkemose, Rødovre
Esben Porse, Roskilde
John Rasmussen, Middelfart
Marianne Bækgaard, Tisvildeleje
Birgit Madsen, Holsted
Lone Grøfte, New York
Helle Pedersen, Børkop
Jette Jensen, Vemmelev
Birgit Lykke, Sønderborg
Freddie Ottenheim, Svaneke
Rita Vistisen, Tappernøje
John Bentsen, Næstved
Michael Pedersen, Svendborg
Ulla Andersen, Maribo
Vibe Herup, Ishøj
Aase Zink, Malmø


22. SEPTEMBER 2015
Vinderen af et rejsegavekort til FDM travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Jørgen Hansen, Nørre Aaby


24. AUGUST 2015
Vinderne af et gavekort til Tivoli Hotel all inclusive + lommepenge
til en samlet værdi af 35.000 kr. er:
Peter Erlitz, Hvidovre
Gitte Zimmer, Hjørring
Jeanette Kjær, Horsens
Rikke Simonsen, København K
Ingelise Larsen, Jægerspris


22. JUNI 2015
Vinderen af et rejsegavekort til FDM travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Tove Mikkelsen, Odense NV


2. JUNI 2015
Vinderen af en iPhone 6 64 GB til en værdi af 5.999 kr. er:
Jane Henriksen, Køge


2. JUNI 2015
Vinderne af et SuperGavekort til Gavekortet.dk til en værdi 500 kr. pr. stk. er:
Agnethe Schmidt, Gram
Flemming Nielsen, Vodskov
Ulla Christensen, Brande
Marianne Jørgensen, Vipperød
Tove Jensen, Virum
Elly Nielsen, Horsens
Tom Hansen, Køge
Niels Knudsen, Millinge
Eva Sunesen, Esbjerg V
Kirsten Kristensen, Farum
Lise Brandt, Nyborg
Hanne Nielsen, Svinninge
Erik Christensen, Frederikshavn
Lene Nielsen, Vanløse
Tommy Larsen, Borre
Margrethe Lehmann, Ringkøbing
John Jensen, Bogø By
Jørgen Rolander, Herning
Bent Nielsen, Valby
Sharon Backhausen, Odense SØ


22. MAJ 2015
Vinderen af et rejsegavekort til FDM travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Hans Jørgen Jørgensen, Nykøbing F.


29. APRIL 2015
Vinderne af 2 stk. billetter til Top Charlie i PARKEN til en værdi af 895 kr. pr. billet er:
Susie Junker, Frederiksberg C
Frans Thomsen, Høng
Hugo Sørensen, Karise
Jan Kolbjørn, Hillerød
Tom Andersen, København
Lissi Sitkovics, Greve
Palle Larsen, Birkerød
Susanne Stage, Brønshøj
Steen Brehmer, Hvidovre
Inge Nielsen, Vallensbæk Strand
Allan Lundbye, Silkeborg
Steen Olsen, Tune


21. APRIL 2015
Vinderne af et gavekort til Tivoli Hotel all inclusive + lommepenge
til en samlet værdi af 35.000 kr. er:
Marianne Og Lars Jensen, Jægerspris
Nina Hougaard, Hvidovre
Palle Nielsen, Sakskøbing
Ruth Rasmussen, Højslev
Christian Nielsen, Horsens


24. MARTS 2015
Vinderne af et SuperGavekort til Gavekortet.dk til en værdi 5000 kr. pr. stk. er:
Mads Nielsen, Nyborg
Erik Zuschlag, Frederiksberg
Mark Hoe, Korsør


23. FEBRUAR 2015
Vinderen af et rejsegavekort til FDM travel til en værdi af 25.000 kr. er:
Bendt Rasmussen, Odense


23. JANUAR 2015
Vinderen af et rejsegavekort til FDM travel til en værdi af 25.000 kr. er:
John Rasmussen, Odense